Vabatahtlik töö ja praktika

Vaibla linnujaam toetub oma töös vabatahtlikele entusiastidele. Eelduseks on huvi looduse, eeskätt lindude vastu, kuid põhjalikud eelteadmised lindudest pole vajalikud - need omandatakse kohapeal. Võimalik on töö siduda ka ülikooli vms praktikaga.

Aeg

Põhitegevus toimub suvel juulis-augustis, aga ka hiljem sügisel kui rõngastatakse rändel olevaid värvulisi või kevadel seoses pesakastitöödega. Täpsemad kuupäevad ja perioodi saab kokku leppida vastavalt soovidele. Arvestada tuleb aga sellega, et alguses kulub päris palju aega juhendamisele ja harjutamisele, seega mida pikemaks perioodiks vabatahtlikuks tulla, seda suurem abi meile sellest on.

Vabatahtliku töö arvestamisel ülikooli praktikana kehtib põhimõte, et 1 EAP vastab 26 h-le tööle. Seega vastab üks nädal intensiivset tööd linnujaamas umbes 2 EAP-le.

Tegevused

Vabatahtlik osaleb kõigis Linnujaama igapäevategevustes. Juhendaja abiga saadakse selgeks:

Kevadel ja varasuvel on võimalik ka osaleda pesakastide kontrollimises ja pesapoegade rõngastamises.

Võimalik on lisaks keskenduda ka andmehaldusele või -analüüsile, sotsiaalmeediasse panustamisele jne.

Tingimused

Vaibla Linnujaam on bioloogiliste välitööde baas ja tingimused on tagasihoidlikud, ent hubased. Ööbida saab kohapeal ühises korteris või majakese, suurema privaatsuse soovi korral on võimalik ka telkida. Toitlustamine toimub ühiselt süüa valmistades. Pesemisvõimalus on saunas.


Suvel on tööpäevad pikad (päiksetõusust loojanguni), ent graafiku alusel jääb kõigile vaba aega ja võimalusi puhkuseks ning meelelahutuseks (sport, ujumine, lauamängud, loodusretked).


Vabatahtlikuks saamiseks või praktikale kandideerimiseks palun kirjutage vaibla@vaibla.net või helistage 5039306.


Praktika kutse PDF failina